piątek, 26 lutego 2010

Pracownik z poczuciem humoru pilnie poszukiwany

Czas kuligów minął. Przyszła kolej na spływy kajakowe. Dni jednak nadal jeszcze są chłodne, długie, szare i wypełnione poszukiwaniami zatrudnienia. To zajęcie jest cięższe niż zwykłe chodzenie do pracy! Etatowiec idzie do roboty, odbębni swoje, pobierze raz w miesiącu wynagrodzenie i ma większość problemów z głowy. A taki biedny poszukiwacz staje na rzęsach, by go dostrzeżono, ale nikt nie potrzebuje jego umiejętności, zdolności, doświadczenia, dyspozycyjności, kreatywności etc. Gdy idzie na kolejną rozmowę kwalifikacyjną, czuje się jak baba, która przychodzi do lekarza i słyszy: następny proszę...:(


                                    

Postanowiłam , więc, że raz na jakiś czas postaram się umieścić post, który przywróci uśmiechy na Wasze twarze i utwierdzi w przekonaniu, że warto do tego wszystkiego podejść z dystansem. Przecież po każdej burzy wychodzi słońce, a po chudych latach przychodzą grube, ba, wypasione! :)

Jakiś czas temu, na jednym z portali internetowych dla poszukujących pracy znalazłam takie oto ogłoszenie:

Praca dodatkowa » Praca chałupnicza

13-11-2009 Konsorcjum Ex-4You - chałupnictwo ci sie opłaci - 14000.00 PLN


Witam Szanownych Państwa poszukujących atrakcyjnej pracy za godziwe pieniądze.

Nasza firma mieści się w Namysłowie, a zajmujemy się doradztwem handlowo-finansowym. Nikt tak jak my, nie podpowie Państwu, gdzie najlepiej wyrzucić pieniądze w błoto. Nikt inny, jak my, nie doradzi Państwu czym handlować, co dokładnie robić, aby nie natrudzić się, a zarobić.


DO RZECZY:

oferujemy pracę w systemie chałupniczym
- 74 etaty telebluzgatorów
- 8 etatów bluzgomailopisaczy
- 46 etatów fotoszantażystów
- 100 etatów białych myszek miki

Przewidujemy również zatrudnienie bez ograniczeń dla ludzi z kaloryferów, z przedstawicielami których rozmawia obecnie prezes Konsorcjum Ex-4You (prosimy o trzymanie kciuków za szybkie, pozytywne zakończenie rozmów).

zarobki
- przewidujemy wysokie, choć to zależy przede wszystkim od wkładu własnego chętych do pracy - im wiekszy wkład własny, tym wieksza pewność, że 0,3% z wkładu wróci do Państwa jako zarobek - oczywiście nie możemy na początku działalności zagwarantować należnych Państwu wypłat w tak wysokiej kwocie;
- obiecujemy wypłacać co miesiąc wysokie nagrody pieniężne dla tych z Państwa, którzy najobficiej zasilą konto naszej firmy i ani razu nie upomną sie o swoje;
- dla grupy "VIP Ex-4You" przewidujemy w ramach urlopów wypoczynkowych, atrakcyjne wycieczki zagramaniczne na koszt własny.

wykształcenie
- maksymalnie niepełno-sprytne;
- wymagamy dobrej znajomości obsługi komputera i telefonu komórkowego;
- wymagamy znajomości (w stopniu co najmniej komunikatywnym) łaciny podwórkowo-stadionowej;
- wymagamy oblatania w zakładaniu kont bankowych


Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana, wyślij e-mail na adres dupabiskupa@ex4you-wpis.du

Do emaila dołącz znaczek pocztowy za osiem złotych. Pamiętaj, że jestesmy uczciwą firmą i płacimy ZUSowi.pl podatki. Narazie tego nie mówimy, ale jak przyślesz emailem znaczek Poczty Polskiej to będziemy zmuszeni obciążyć ciebie kosztami wycięcia znaczka z emaila, a to kosztuje 10 złotych. Wycięty znaczek będziemy musieli nakleić na kopertę, a za to - bo to przecież koszty - obciążymy ciebie jeszcze tylko małymi dwunastoma złotymi, więc nie pipaj się w szczypę i wyślij te trzy dyszki od razu bez odrazy.


DANE FIRMY

NIP: 997-997-00-99
REGON: 74846100
Nr konta: 13 0000 5546 7768 9980 1313 4321
Bank Rozwoju Pracy Chałupniczej w Chałupach, o/Namysłów
ul. Niewiarygodnie naiwnych 13/13B (32 piętro)
13-997 Namysłów
Telefon:zjadły mole

W tytule przelewu proszę wpisać unikalny kod transakcji w tm tygodniu:
wP74c-111-k45K3-7051U


Z poważaniem i przedsiębiorczym pozdrowieniem
Mgr inż d/s niepotrzebnychP.S.
To ogłoszenie jest tak samo głupie, jak większość ogłoszeń w tym serwisie ogłoszeniowym. Nie dość, że głupie to jeszcze nieprawdziwe, jak całkiem spora ilość ogłoszeń, szczególnie tych, dotyczących pracy chałupniczej. A najbardziej dziwi mnie mnie fakt, że ludzie to czytają, a co jeszcze dziwniejsze, wysyłają kasę na wskazane konto, w ogóle nie zastanawiając sie nad tym, że nipy i inne sripy są fałszywe.

Gratulujemy administratorom wiarygodności serwisu. Moderatorów - o ile tacy istnieją - powinno wywalić się na zbity pysk.
Niestety ogłoszenie to odzwierciedla także tragizm na polskim rynku pracy, pełnym pseudopracodawców.
Ale to temat na inny post, bo przecież ten miał mieć pozytywne brzmienie z nutą dobrego humoru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz