wtorek, 2 lutego 2010

Kilka słów od hey-ho o hey-ho:)

Praca tylko z polecenia w niekomercyjnym serwisie hey-ho.pl

Panuje przekonanie, że pracę można dostać tylko „po znajomości”. To prawda - żeby znaleźć pracę trzeba mieć znajomych. Nie po to, żeby nam „załatwili” pracę, ale żeby nas polecili i wystawili nam dobre referencje. Warto tych znajomych zaprosić na portal hey-ho.pl - Praca, Pracownik, Pracodawca. To internetowy rynek pracy i poczta pantoflowa w jednym.
Organizacje pozarządowe, czyli Fundacja Aktywizacji Zawodowej
TRUCKER i jej partnerzy społeczni, z udziałem grupy blogerów, stworzyli autorski projekt non-profit - Serwis Społecznościowy www.hey-ho.pl.

Konto może założyć każdy - uczestniczenie w tej społeczności nie wiąże się z żadnymi opłatami. Ideą projektu jest to, że osoby, które się zarejestrują oprócz zamieszczenia ogłoszenia mogą otrzymywać od znajomych, współpracowników i pracodawców, którzy również korzystają z portalu, oceny i opinie - zarówno pozytywne, jak i negatywne. Zdobywają w ten sposób wiarygodne referencje. Twórcy zakładają, że każdy może być fachowcem w swojej dziedzinie - czy jest to opieka nad dzieckiem, znajomość prawa czy hydraulika. I każdy może swoją fachową usługę zaprezentować na rynku pracy, szukając jej potencjalnych odbiorców, co daje możliwość nie tylko dorobienia sobie po godzinach, ale także bezinteresownej pomocy.

Co skłoniło autorów pomysłu do uruchomienia takiej platformy? Dostrzegli potrzebę stworzenia miejsca wymiany umiejętności i usług, oraz opinii o tych usługach. „Ludzie potrzebują pieniędzy i dostępu na sprawdzonych fachowców. A my dajemy im innowacyjne wędzisko, dzięki któremu, swoje potrzeby zrealizują. Bo
www.hey-ho.pl jest platformą przeznaczoną dla tych cichych najlepszych i tych najbardziej potrzebujących. Pomagamy kojarzyć ludzi zarówno do pomocy sąsiedzkiej, jak i specjalistycznych usług dla wielkich firm” - odpowiada Tomasz Parol, dyrektor serwisu.

Serwis istnieje od dwóch miesięcy - w tym czasie zdobył 360 stałych użytkowników oraz kontakt z dwiema międzynarodowymi firmami rekrutacyjnymi. Serwis notuje już 1000 odsłon dziennie. Powstał także Blog o pracy www.blogopracy.blogspot.com, a na portalu można skorzystać z darmowej porady doradcy zawodowego, specjalisty od mobbingu i prawnika.

Tomasz Parol - Dyrektor
hey-ho.pl: Tel. 0-607340992
Fundacja Aktywizacji Zawodowej
TRUCKER powstała w 2004 roku.
Od początku zajmowała się pomocą prawną i aktywizacją zawodową osób wykluczonych.

W 2005 roku Fundacja powołała Ośrodek Aktywizacji Zawodowej Wolontariuszy i Niezależną Agencję Mediacyjną. Na podstawie badań OAZW powstał projekt włączenia do rynku pracy fachowców działających poza oficjalnym systemem zatrudnienia.
W marcu 2009 Fundacja przystąpiła do gromadzenia środków i tworzenia internetowej poczty pantoflowej
hey-ho.pl


 Mówiłam (pisałam) ostatnio, że hey - ho się rozwija:) i oby tak dalej:)
                                                   

                                                          

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz